" Kendi Everest'inize tırmanın " semineri

1 (Değerlendirme)

Herkes bu yaşamda bir şeyler başarmak ister. Herkes dünyaya izini bırakmak ister. Her can bilinmek ister. Ancak bunu elde etmek için yeteri kadar gayret etmesi gerektiğini unutur. İster ama arkasından koşacak inancı ve enerjiyi gösteremez. Bir—iki denemeden sonra işler umduğu gibi gitmezse hayata karşı yılgınlık gösterir, daha azıyla idare etmeye çalışır, küçük düşünür. Kendi potansiyelinin altında kalır ve yaşamına, kendine bence yazık eder. Oysa yaşamın olağanüstü fırsatlarının ve azı çok, iyiyi çok iyi hatta mükemmel yapabilme ve kötüyü iyileştirebilme mucizelerinin farkında olanlar, yaşamlarında hak ettiklerine inandıkları yeri gerçekten de hak etmeleri gerektiğini bilirler. Oraya ancak başararak ulaşılacağının farkındadırlar ve öyle yaparlar... 

  Nasuh Mahruki  içeriği son kitabıyla aynı olan kişisel gelişim, kendini tanıma, hedef odaklılık, kararlılık, motivasyon, takım çalışması gibi temaları işlediği KENDİ EVEREST'İNİZE TIRMANIN seminerini yapıyor. Bu semineri tek bölüm olarak 1 - 1.5 saat veya iki bölüm halinde 2 - 2.5 saat sürecek şekilde veriyor. Seminerin sonunda da interaktif soru cevap bölümümüzü yapıyoruz. 

HAYATIN İÇİNDE 
KENDİ YERİNİZİ ARAYIN

Günümüzün karmaşık, kaotik ve çok hızlı dünyasının birey üzerinde yarattığı en büyük tahribat, yaşamın anlamsız görünmesi, anlamını yitirmesi riskidir. Yaşamın ritmini yakalayıp onunla birlikte uyum içinde akabilmemizi, yaşamın olasılıklarını ve fırsatlarını coşkuyla kucaklamamızı ve kendimizi gerçekleştirme yolunda emin adımlarla ilerlememizi sağlayan şey, yaşama verdiğimiz değer ve yüklediğimiz anlamdır. Yaşamlarına bir anlam yükleyemeyen ve bir varoluş sebebi bulamayan insanlar, bütün bu olan bitenin anlamsız, değersiz olduğu duygusuna kapılabilir ve bir varoluş boşluğuna düşebilirler. Bu talihsiz durum insanın bütün dengesini altüst eder. İnsanı özünden, ruhundan uzaklaştırır, kendine ve toplumuna yabancılaştırır. Kimini her şeye karşı hırçınlaştırır, kimini uyuşturucu gibi, televizyon gibi, internet gibi çeşitli şeylere bağımlı hale getirir, kimini depresyona sokar, kimini inançsız biri yapar, kimini dogmaların ve batılın kucağına iter, kimini eğlencede ve zevkte aşırı uçlara savurur, kimini ise intihara sürükler.

Yaşamın anlamını yitirmek, her şeyi yitirmek demektir. 

Unutmayın ki;

Hayatın provası olmaz.

 

Lütfen Konuşmacının performans gereklilikleri için bizimle irtibata geçin..

" Kendi Everest'inize Tırmanın " Semineri Görselleri

Benzeri HizmetlerHizmetler bulunuyor...