AKTİVİTELER

   
Nedim Güzel
47.500,00 TRY + KDV
Mentalism

Nedim Güzel

Mentalism "Özel Gösteri"

Kubilay Qb Tunçer
Teklif İste >> info@organizeet.com
QB Magic Show for Kids

Kubilay QB Tunçer

QB Magic Show for Kids

Nedim Güzel
58.500,00 TRY + KDV
Zihin Okuyan Adam

Nedim Güzel

Zihin Okuyan Adam

Tek Kişilik Gösteriler

Türk halkının artık çok yaygın bir şekilde kullanmaya başladığı kelimelerden biri olan stand up genellikle tek kişilik gösteriler için kullanılan bir terim olmaktadır. Bir gösterinin stand upın özelliklerini taşımasındaki en belirleyici nokta ise bu gösterinin mizahi açıdan üstün niteliklerle donatılmış olmasına bağlı oluyor. Türkiye’de buna benzer gösteriler yapan kişilerin sayısı da çoktur. Bunlar arasında ilk akla gelenler ata demirer stand up tek kişilik gösteriler ve yılmaz erdogan tarafından yapılan stand up gösterileri olmaktadır. İzleyiciler sahnede tek kişi bulunmasına rağmen uzun saatler boyunca gösteriyi ilgiyle takip ederler ve keyifli vakit geçirirler. Sahnedeki performansı gösteren kişiler de izleyicileri tüm süre boyunca oyunda tutmaya çalışır.

Tek Kişilik Gösterilerde Neler Anlatılır?

İzleyici kitlesinin 7’den 70’e hemen hemen her yaş grubundan insan barındırması dikkate alındığında tek kisilik oyunlar daha çok insan ilişkileri arasındaki gülünç durumların anlatıldığı olaylar olmaktadır. Sahnedeki anlatıcı standup show yaparken kendi hayatında karşılaşmış olduğu olayları komik bir dille ya da farklı bir açıdan anlatırken aynı zamanda kurmaca yeteneklerini kullanarak da başında geçmiş gibi bazı olayları anlatarak izleyicilerin ilgisini nen üstte tutmaya çalışmalıdır. Bu konuda farklı bir çizgisi olan sunay akın gösteri etkinliklerinde Sunay Akın tarafında tarihteki ilginç rastlantılar veya hayranlık uyandıran olayları anlatılır.

Tek Kişilik Gösteri Çeşitleri Nelerdir?

İlk olarak tek kişilik gösteri denildiği zaman mizahi dozu yüksek ya da düşük olması fark etmeksizin hemen hemen herkesin aklına bir kişinin sahnede olduğu ve izleyicilere uzun bir süre boyunca çeşitli hikayeler anlattığı gösteriler geliyor. Oysa tek kişilik gösteriler çok farklı şekilde de icra edilebilmektedir. Bunlar arasında tek kişilik kukla gösterisi gibi farklı türler bulunduğu gibi yine bilinen gösteri formuna yakın olacak şekilde tiyatrolar da düzenlenebilmektedir. İzleyicilerin doğrudan etkileşime girdiği tek kişilik gösteriler de en sevilen tek kişilik gösterilerden oluyor. Bu konuda organizasyon yapmak isteyenlerin mutlaka geniş kitleler tarafından ilgi görecek olan bir kişi ile anlaşarak gösterileri yapmaya başlaması başarıya ulaşması için zorunlu olmaktadır.

DAHA FAZLA
Hizmetler bulunuyor...